wyszukiwanie zaawansowane
1 » Perfumeria Online2

Perfumeria Online

 Perfumeria Online

Jak opisać zapach?


Precyzyjny skład komercyjnych perfum są utrzymywane w  ścisłej tajemnicy - nawet gdyby były one szeroko publikowane ich specyficzne przygotowywanie oraz precyzyjne proporcje poszczególnych składników uniemożliwiają dokładne ich opisanie. Niemniej jednak nie brak koneserów perfum, którzy w niezwykle zręczny sposób potrafią identyfikować poszczególne składniki i źródła zapachów w taki sam sposób jak robią to eksperci i koneserzy produktów winiarskich. Najbardziej praktycznym sposobem na określenie perfum jest opisywanie ich elementów - Nut zapachowych lub "rodziny nut" do których należy, a które wszystkie wpływają na wrażenia zmysłowe .

 

Wody perfumowane


Chociaż dość często woda perfumowana (EDP) będzie bardziej skoncentrowany niż woda toaletowa (EDT) - to nie zawsze tak jest. Różni producenci perfum wykorzystują różne ilości olejków do każdego ze swoich produktów. Dlatego, choć stężenie oleju perfum w rozcieńczeniu EDP muszą być wyższe niż w tym samym perfum w EDT - faktyczne proporcja mogą się różnić pomiędzy producentami

Rodzaje perfum odzwierciedla koncentrację związków aromatycznych w rozpuszczalnikach - w dobrym jakości zapachu jest to zazwyczaj etanol lub mieszanina wody i etanolu. Różne źródła różnią się znacznie w definicji rodzajów perfum. Intensywność i trwałość perfum opiera się na koncentracji, intensywności i trwałości związków aromatycznych (naturalne olejki eteryczne / perfumy olejowe) Im większy procent zawartości związków aromatycznych, tym większa intensywność i trwałość stworzonego zapachu.
 

Perfumy Damskie


Najpopularniejsze perfumy damskie:

1. Chanel Chance
2. DKNY Be Delicious Fresh Blossom
3. Chanel Coco Mademoiselle
4. Chloe Chloe
5. Calvin Klein Euphoria
6. Marc Jacobs Daisy
7. Dolce&Gabbana Light Blue
8. Michael Kors Bermuda
9. Escada Ocean Lounge
10. Gucci Flora

 

Perfumy Męskie


Najpopularniejsze perfumy męskie:

1. Hugo Boss Hugo Elements
2. Porsche Design The Essence
3. Chanel Allure Homme Sport
4. Chanel Platinium Egoiste
5. Hugo Boss Boss Bottled
6. Paco Rabanne Million
7. Calvn Klein Euphoria Men
8. Dolce&Gabbana The One for Men
9. Michael Kors Michael for Men
10. YSL La Nuit De L'Homme"  <***> 
Przejdź do strony głównej

Kontakt